Рус   Укр
Главная страница Карта сайта Интернет-приемная

Кредитный калькулятор ипотеки
Кредитный калькулятор ипотеки

Калькулятор субсидий
Калькулятор субсидий

Виборчі дільниці м.Алчевск
Виборчі дільниці м.Алчевск

Аварийные и диспетчерские службы г.Алчевска
Аварийные и диспетчерские службы г.Алчевска

Предыдущая версия сайта
Предыдущая версия сайта

Новости

  01.10.2013

  Территориальная государственная инспекция по вопросам труда в Луганской области разъясняет >>>

  Питання: Як визначити кількість днів невикористаної щорічної відпустки, за які потрібно виплачувати грошову компенсацію працівникові при звільненні?

  Відповідь: Кількість днів щорічної відпустки, за які необхідно виплатити компенсацію працівникові при звільненні, має розраховуватися виходячи з фактичної належної йому тривалості щорічної відпустки, яка визначається пропорційно відпрацьованому ним часові.

  Загального нормативно-правового акта, який би визначав порядок розрахунку кількості днів щорічної відпустки, немає. Враховуючи те, що відповідно до частини першої статті 5 Закону України «Про відпустки» тривалість відпусток незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях, при підрахунку днів щорічної відпустки пропорційно відпрацьованому часу доцільно скористатися механізмом нарахування оплати за дні відпустки, закладеним у Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (далі - Порядок), тобто прив'язку розрахунку днів відпустки робити до календарних днів періоду, протягом якого працював працівник.

  Наприклад, працівник почав працювати на підприємстві з 14.05.2012 р. і звільнився з роботи 29.06.2012 р., тривалість щорічної основної відпустки складає 24 календарних дні за рік.

  В цьому випадку тривалість днів щорічної основної відпустки пропорційно відпрацьованому часу можна розрахувати таким чином.

  Визначається кількість днів щорічної відпустки, які припадають на один календарний день без урахування святкових і неробочих днів у цілому за рік:

  24 к. д. відпустки / (366 - 10) = 0,0674 к. д.

  Одержаний результат перемножується на кількість календарних днів (без врахування святкових і неробочих днів), відпрацьованих працівником у робочому періоді з 14.05.2012 р. по 29.06.2012 р. включно:

  0,0674 к. д. х 45 к. д = 3,03 к. д.

  Отже, на момент звільнення працівник мав право на 3 (з урахуванням математичних правил округлення) календарних дні щорічної основної відпустки. Якщо у розрахунку виходить, наприклад, 0,5 і більше десятих - це число округляється до більшого цілого числа, тобто до 1 календарного дня.

  Головний державний інспектор праці Н.П. Старікова


  Количество показов: 63

  Возврат к списку

  Роз'яснення щодо процедур отримання документів, необхідних для здійснення будівництва

  Алчевськ

  Праздники Украины

  © 2008, 2009
  Все права защищены
  Алчевский городской совет
  Адрес городского совета:
  94220, г. Алчевск, ул. Ленина, 48
  e-mail:
  Использование материалов разрешается при условии обязательной ссылки на источник
  al.lg.ua