Главная страница Карта сайта Интернет-приемная

Аварийные и диспетчерские службы г.Алчевска
Аварийные и диспетчерские службы г.Алчевска

Кредитный калькулятор ипотеки
Кредитный калькулятор ипотеки

Калькулятор субсидий
Калькулятор субсидий

Предыдущая версия сайта
Предыдущая версия сайта

Пенсія за особливі заслуги перед Україною

  Перечень адресов, по которым можно набрать воду в случае отсутстсвия водоснабжения | Список подвальных помещений для укрытия

  24.02.2014

  ЗМІ, сайт Алчевської міської ради
  Зміни до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»

  З 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» щодо призначення пенсії батькам, які виховали п’ятеро і більше дітей».

  Відповідно до пункту 8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» в редакції, чинній до 1 січня 2014 року, пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлювалися виключно матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку.

  Відповідно до внесених змін до цього Закону, якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховують дітей, усиновлених у визначеному законом порядку.

  Відповідно до статті 4 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам, зазначеним у статті 1 цього Закону, які мають право на пенсію за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років відповідно до закону.

  Відповідно до частини третьої статті 5 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» пенсія за особливі заслуги перед Україною встановлюється громадянам як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом. Зокрема, для багатодітних батьків (матерів) цей розмір складає від 35 до 40 відсотків прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працезданість. У разі, коли особа одночасно має право на надбавки, зазначені в кількох пунктах статті 1 цього Закону, призначається та надбавка, яка є більшою у максимальному розмірі. У разі збільшення прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, органи, що виплачують пенсії, здійснюють перерахунок надбавки, виходячи із цього прожиткового мінімуму, з урахуванням встановленого відсотку надбавки.

  Пенсія за особливі заслуги призначається з дня звернення за встановленням пенсії, але не раніше дати набрання чинності положеннями Закону, що встановлює право на таку пенсію. Днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважається день прийому заяви щодо порушення клопотання про встановлення пенсії за особливі заслуги з усіма необхідними документами. Якщо до заяви додані не всі необхідні документи, орган, що здійснює підготовку документів для встановлення пенсії за особливі заслуги, повідомляє заявнику, які документи повинні бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше 3 місяців з дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважається день прийому заяви про встановлення такої пенсії.

  Варто нагадати, що Закон України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» передбачає встановлення громадянам, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, культури, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту тощо, пенсій за особливі заслуги перед Україною.

  За консультацією та більш детальною інформацією необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення Алчевської міської ради (вул. Леніна, 16) або за телефонами 91053, 0506689149.

  Начальник управління праці та
  соціального захиту населеня
  Алчевської міської ради

  І.О. Попова


  27.11.2013

  Пенсія за особливі заслуги перед Україною

  З введенням в дію з початку 2001 року Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» громадянам України, що мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення у галузі науки, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту тощо, встановлюються пенсії за особливі заслуги.

  Пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України:

  1. Героям України, Героям Радянського Союзу, Героям Соціалістичної Праці, особам, нагородженим орденом Леніна, орденом Слави трьох ступенів, орденом Трудової Слави трьох ступенів, чотирма і більше медалями «За відвагу», чотирма і більше орденами України та колишнього Союзу РСР, повним кавалерам ордена «За службу Родине в Вооруженных Силах СССР», особам, відзначеним почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР «народний»;
  2. ветеранам війни, нагородженим за бойові дії орденом, медаллю «За відвагу» або медаллю Ушакова, незалежно від часу нагородження;
  3. видатним спортсменам – переможцям Олімпійських та Параолімпійських ігор, Всесвітніх ігор глухих, чемпіонам і рекордсменам світу та Європи;
  4. космонавтам, які здійснили політ у космос, членам льотно-випробувальних екіпажів літаків;
  5. народним депутатам України, депутатам колишніх Союзу РСР та Української РСР, членам Кабінету Міністрів України та Уряду колишньої Української РСР;
  6. особам, відзначеним почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР «заслужений», державними преміями України, колишніх Союзу РСР та Української РСР, нагородженим одним із орденів України або колишнього Союзу РСР, Почесною грамотою Президії Верховної Ради Української РСР або Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР, а також особам, яким до 1 січня 1992 року було встановлено персональні пенсії союзного чи республіканського значення;
  7. депутатам – всього чотирьох і більше скликань Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад, районних, районних у містах, міських рад міст обласного значення в Україні та в колишній Українській РСР.
  8. матерям, які народили п’ять і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.

  Додатково повідомляємо, про внесення зміни до пункту 8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» з 01.01.2014 щодо призначення пенсії батькам, які виховали п’ятеро і більше дітей, а саме: матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.

  Пенсія за особливі заслуги встановлюється громадянам України, що мають право на отримання пенсії за віком, у разі втрати годувальника, по інвалідності або за вислугу років, тобто є пенсіонерами, незалежно від того, працюють вони чи ні. Пенсія за особливі заслуги встановлюється, як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно з чинним законодавством України, у розмірах від 20% до 40% прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, залежно від заслуг особи. У разі збільшення прожиткового мінімуму органи, що виплачують пенсії, здійснюють перерахунок надбавки, виходячи з цього прожиткового мінімуму автоматизованому порядку.

  У разі смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги також мають право і непрацездатні члени сім’ї померлого: чоловік або дружина; батько чи мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку; діти померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років, в розмірі від 70% від надбавки, яка була б встановлена годувальнику.

  Пенсія за особливі заслуги призначається з дня звернення за встановленням пенсії. Днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважається день прийому заяви про порушення клопотання про встановлення пенсії за особливі заслуги. Виплачується ця пенсія разом з основним розміром пенсії за місцем виплати пенсії в порядку, визначеному законодавством України.

  Особам, які одержують пенсію за особливі заслуги і перебувають на повному державному утримані (проживають в будинках – інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів, КУ «Алчевський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» тощо) пенсія за особливі заслуги перед Україною виплачується в повному обсязі.

  Документи необхідні для призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною до пенсії за віком (по інвалідності, за вислугу років):

  • копії документів, що підтверджують заслуги особи;
  • копія паспорту;
  • копія довідки МСЕК про інвалідність особи, щодо якої порушено клопотання (для осіб, визнаних інвалідами);
  • довідка з військомату про участь у бойових діям (для осіб, що мають бойові заслуги).

  Документи, необхідні для призначення пенсії членам сім’ї померлої особи, яка мала особливі заслуги перед Україною:

  • копії документів, що підтверджують заслуги померлої особи;
  • копія паспорту;
  • копія свідоцтва про смерть;
  • документи, що підтверджують родинні стосунки з особою (копія свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження дітей, рішення суду про встановлення родинних стосунків);
  • копія довідки МСЕК про інвалідність особи, щодо якої порушено клопотання (для осіб, визнаних інвалідами);
  • довідка з військомату про участь у бойових діям (для осіб, що мають бойові заслуги).

  Документи необхідні для призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною багатодітним матерям:

  • копії документів, що підтверджують заслуги особи (свідоцтва про народження дітей, почесного звання «Мати – героїня»);
  • копія паспорту;
  • довідка про те що народила і виховала до 6-річного віку 5 і більше дітей;
  • копія довідки МСЕК про інвалідність особи, щодо якої порушено клопотання (для осіб, визнаних інвалідами).

  Надаємо перелік нагород за особливі заслуги перед Україною за які призначається пенсія за особливі заслуги перед Україною.

  Нагороди, отримані під час бойових дій та за бойові дії:

  Звання Герой Радянського Союзу;

  ордени:

  1. „Перемога”;
  2. Червоного Прапора;
  3. Слави І, ІІ та ІІІ ступенів;
  4. Вітчизняної війни І, ІІ ступенів;
  5. Суворова;
  6. Кутузова;
  7. Олександра Невського;
  8. Богдана Хмельницького І, ІІ, ІІІ ступенів;
  9. Нахімова І, ІІ ступенів;
  10. Ушакова І, ІІ ступенів;
  11. Червоної Зірки;
  12. „Знак Пошани”;

  медалі:

  1. „За відвагу”;
  2. Ушакова;

  Нагороди, отримані в мирний час:

  Звання Герой Соціалістичної Праці;

  ордени:

  1. Леніна;
  2. Жовтневої Революції;
  3. Трудової Слави І, ІІ, ІІІ ступенів;
  4. Трудового Червоного Прапора;
  5. „Знак Пошани”;
  6. Дружби народів;
  7. „За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР” І, ІІ, ІІІ ступенів;
  8. „Мати – героїня”;
  9. „Материнська слава” І, ІІ, ІІІ ступенів.

  Присвоєно почесні звання:

  „Народний...........” СРСР, УРСР, України;
  „Заслужений.......” СРСР, УРСР, України;
  Мати – героїня”;

  Відзначено:

  Почесною Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР;
  Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР;

  Державні нагороди та відзнаки Президента України:

  Звання Герой України;

  ордени:

  1. князя Ярослава Мудрого І, ІІ, ІІІ, ІV, V ступенів;
  2. „За заслуги” І, ІІ, ІІІ ступенів;
  3. відзнака Президента України „Орден Богдана Хмельницького” І, ІІ, ІІІ ступенів;
  4. відзнака Президента України – орден „За мужність” І, ІІ, ІІІ ступенів;
  5. княгині Ольги І, ІІ, ІІІ ступенів.

  Присуджено:

  1. Державну премію СРСР у галузі .............;
  2. Державну премію Української РСР у галузі..............;
  3. Державну премію України у галузі.....................;

  Особам, яким до 1 січня 1992 року було встановлено персональні пенсії:

  союзного значення;

  республіканського значення.

  Були депутатами чотирьох і більше скликань:

  • обласних, Київської та Севастопольської рад;
  • міських рад (обласних центрів);
  • районних, районних у містах, міських (міст обласного підпорядкування) рад.

  Матері, що народили та виховали до шестирічного віку п’ятеро та більше дітей.

  Визначення розмірів пенсії за особливі заслуги перед Україною здійснюється згідно схеми визначення розмірів надбавок від наявних заслуг перед Україною.

  За консультацією та більш детальною інформацією необхідно звертатися до інформатора Єдиної приймальні управління праці та соціального захисту населення Алчевської міської ради (вул. Леніна, 16) або за телефонами 91053, 0506689149.


  Роз'яснення щодо процедур отримання документів, необхідних для здійснення будівництва

  Алчевськ

  Праздники Украины

  © 2008, 2009
  Все права защищены
  Алчевский городской совет
  Адрес городского совета:
  94220, г. Алчевск, ул. Ленина, 48
  Использование материалов разрешается при условии обязательной ссылки на источник
  al.lg.ua