Рус   Укр
Головна сторінка Мапа сайту Інтернет-приймальня

Кредитний калькулятор іпотеки
Кредитний калькулятор іпотеки

Калькулятор субсидій
Калькулятор субсидій

Виборчі дільниці м.Алчевск
Виборчі дільниці м.Алчевск

Аварійні та диспетчерські служби м.Алчевська
Аварійні та диспетчерські служби м.Алчевська

Попередня версія сайту
Попередня версія сайту

Захист сім'ї та дитинства

 • Цій дитині потрібна родина
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПИТАННЯ ЩОДО ПРИСВОЄННЯ КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ «АЛЧЕВСЬКА УКРАЇНСЬКА ГУМАНІТАРНА ГІМНАЗІЯ» МІСТА АЛЧЕВСЬКА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ІМ’Я ГЕРОЯ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ ПЕТРА МИКОЛАЙОВИЧА ЛИПОВЕНКА


15.02.2012

С целью защиты прав и интересов детей в Украине особое внимание уделяется развитию семейных форм воспитания детей-сирот и детей, лишенных родительского попечения, обеспечению для них надлежащих условий для развития в семейном окружении.

На реализацию главного права ребенка – воспитания в семье, направлена Региональная программа социальной защиты детей-сирот и детей, лишенных родительского попечения, которой предусмотрено строительство за счет средств областного бюджета 15 детских домов семейного типа и их обустройство.

В 2011 году уже начато строительство помещений для размещения детских домов семейного типа на территории Сватовского района, городов Луганска и Красного Луча.

Благодаря ефективному социальному партнерству с австралийским международным благотворительным фондом «СОС Детская деревня» в Луганской области реализуется проект «Ребенок в центре внимания». Проектом предусмотрено строительство нескольких детских домов семейного типа в городе Луганске.

Приглашаем к сотрудничеству граждан, которые неравнодушны к судьбам детей-сирот и детей, лишенных родительского попечения, и которые желают создать детский дом семейного типа. По желанию граждан, кандидатов для создания детского дома семейного типа, возможен переезд в город Луганск.

За справками обращаться в отдел по делам детей Алчевского городского совета: ул. Ленина, 48, каб. 23, т. 3-60-44.


28.07.2011

Вісім кроків, щоб зробити дитину щасливою

Виховання дитини в сім'ї важливе для повноцінного нормального розвитку і формування особистості.

Конвецией ООН та іншими законодавчими актами України сімейні форми виховання визначені в нашій країні як найпріоритетніші.

Останнім часом все частіше ми чуємо і користуємося терміном "соціальне сирітство". Що він означає? Соціальне сирітство - ухилення від виховання або позбавлення батьків від виконання своїх обов'язків щодо своїх дітей. Обумовлено «соціальне сирітство» не асоціальною поведінкою батьків, алкоголізмом або наркоманією, а такими процесами, як безробіття, економічна нестабільність, зростання злочинності, бідність. Зрозуміло, що на регіональному рівні нам не скасувати соціальне сирітство. Вирішення цієї проблеми вимагає формування на державному рівні соціальної політики, направленої на запобігання соціальному сирітству і надання підтримки сім'ям з дітьми.

Сьогодні відбуваються процеси трансформації існуючої системи опіки та піклування від колективних форм виховання до сімейних форм влаштування дитини - сироти. Сімейне виховання розглядається як природне середовище, здатне забезпечити задоволення головних потреб дитини.

Новий, альтернативний соціальний інститут сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, - це прийомна сім'я і дитячий будинок сімейного типу.

У цей час в місті Алчевське продовжується робота, направлена на реалізацію кожної дитини, що втратила батьківське піклування, на виховання в сім'ї.

Протягом 2011 років 12 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано до сімейних форм виховання. З них 5 дітей влаштовано в дитячий будинок сімейного типа, який вже є другим в нашому місті.

В цілому в нашому місті в прийомних сім'ях і дитячих будинках сімейного типу виховується 23 дитини. Для порівняння в 2006 році в цей же час прийомних сімей в місті було дві, в яких виховувалося дві дитини.

Кількість таких сімей з кожним роком зростає, як і кількість влаштованих в них дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які справедливо вважають прийомних батьків і батьків-вихователів своїми рідними батьками і називають їх татами і мамами, хоча згідно із законом сімейні правовідносини між дітьми і батьками в таких сім'ях не виникають.

Діти, чиї батьки через різні обставини не можуть виконувати свої обов'язки, вимагають для свого повноцінного розвитку батьківського тепла та виховання в сімейному оточенні. Принципова відмінність прийомної сім'ї (дитячого будинку сімейного типу) від інших форм сімейного виховання в тім, що прийомна сім'я (дитячий будинок сімейного типу) забезпечує виховання в сім'ї дітей, які за певними життєвими обставинами позбавлені можливості виховуватися в рідній сім'ї, при цьому ДЕРЖАВА ЗАБЕЗПЕЧУЄ СТАБІЛЬНУ ФІНАНСОВУ ПІДТРИМКУ – НАДАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ НА УТРИМАННЯ ДІТЕЙ ТА ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БАТЬКАМ ЗА НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ В ТАКИХ СІМ'ЯХ, МЕТОДИЧНУ ПІДГОТОВКУ БАТЬКІВ І ДОПОМОГУ У ВИХОВАННІ ДІТЕЙ.

Прийомну сім'ю (дитячий будинок сімейного типу) можуть створити працездатні, особи, які перебувають у шлюбі, та одинокі особи, які добровільно за певну платню беруть на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на свою житлову площу і виховують їх до досягнення ними 18-річного віку або до 23 років у разі продовження дітьми навчання у вищих навчальних закладах. Влаштування дітей в сім'ї відбувається з урахуванням віку прийомних батьків, батьків-вихователів. Під час досягнення наймолодшим з батьків пенсійного віку дитина повинна досягти 18 років.

До прийомної сім'ї (дитячого будинку сімейного типу) можуть бути влаштовані діти, які мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

За сприятливими обставинами ці діти можуть повернутися в біологічну сім'ю. Одним з важливих моментів, який необхідно враховувати кандидатам в прийомні батьки (батьки-вихователі) - це право дитини підтримувати контакти з біологічними батьками і родичами в разі її бажання за умови, що ці контакти не будуть суперечити інтересам дитини, негативно впливати на її розвиток і життя в прийомній сім'ї (дитячому будинку сімейного типу).

За дитиною, яка виховується в прийомній сім'ї, зберігаються статус сироти або позбавленої батьківського піклування, та всі пільги, гарантовані державою. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, складає два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку. Прийомним батькам (батькам-вихователям) щомісячно виплачується грошове забезпечення в розмірі 35% від отримуваної на дитину матеріальної допомоги. В ході соціального супроводу прийомним батькам (батькам-вихователям) надається психологічна, педагогічна, соціальна, юридична допомога.

Якщо ви небайдужі до долі дитини, яка залишилася без піклування батьків, і можете здійснити мрію цієї дитини - взяти її на виховання в свою сім'ю, то

Вам необхідно пройти вісім кроків, щоб зробити дитину щасливою:

Крок 1 - звернутися із заявою про бажання створити прийомну сім'ю або дитячий будинок сімейного типу до виконавчого комітету Алчевської міської ради.

Крок 2 - до заяви надати документи, передбачені переліком документів щодо створення прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу згідно з чинним законодавством.

Крок 3 - пройти навчання в Луганському обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді і отримати довідку про проходження курсів підготовки та рекомендацію центру.

Крок 4 - стати на облік у відділі у справах дітей Алчевського міської ради як потенційні прийомні батьки або батьки-вихователі та отримати висновок відділу про можливість утворення прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу.

Крок 5 - ознайомитися з банком даних дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за участю співробітника відділу у справах дітей для визначення взаємодобору щодо майбутньої дитини.

Крок 6 - відвідати дитячий інтернат ний заклад для встановлення контакту з майбутньою дитиною в присутності співробітника відділу у справах дітей та адміністрації закладу.

Крок 7 - одержати прийняте виконавчим комітетом Алчевського міської ради рішення про створення прийомної сім'ї (дитячого будинку сімейного типу) та влаштування дитини до Вашої сім'ї, укласти з органом опіки та піклування відповідний договір або угоду про діяльність дитячого будинку сімейного типу.

Крок 8 - забрати дитину з дитячого інтернатного закладу для виховання та спільного проживання у Вашій сім'ї.

З усіх питань, що виникнуть у Вас, звертайтеся до відділу у справах дітей Алчевського міської ради (виконавчий комітет Алчевського міської ради, вул. Леніна, 48, каб. 23), т. 3-60-44, 066-08-500-72.


28.07.2011
Сім’я - основа добробуту людини та суспільства.
Сім’я – колиска виховання та зростання дитини.

«Кожній дитині потрібна родина!» - під таким девізом в нашому місті створюються прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу з метою реалізації права кожної дитини на виховання в сімейному оточенні.

В цей час в місті Алчевську функціонують 8 прийомних сімей та 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховуються 23 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Як свідчить досвід, практика влаштування дітей на виховання в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу останнім часом поширюється та стає більше популярною. Ці сім’ї перебувають під соціальним супроводженням органів виконавчої влади, соціальних служб та окрім методичної, правової, педагогічної допомоги отримують щомісячно державну матеріальну допомогу на утримання дітей та надання соціальних послуг батьками в таких сім’ях.

З метою створення необхідних умов для фізичного, інтелектуального та духовного розвитку дітей, які залишились без батьківського піклування, в області діє Регіональна Програма соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2007-2014 роки, затверджена рішенням сесії обласної ради від 24.11.2006 № 6/13.

Зазначеною програмою передбачено будівництво дитячих будинків сімейного типу.

Запрошуємо до співпраці громадян, які небайдужі до долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та бажають створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу.

За довідками звертатись до відділу у справах дітей Алчевської міської ради: вул. Леніна, 48, кімн. 23 (т. 3-60-44)


Інформація для громадян України , які бажають усиновити дитину

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем свого проживання.

До заяви додаються такі документи:

 1. копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
 2. довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;
 3. копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;
 4. висновок про стан здоров'я кожного заявника, складений за формою згідно з додатком 3;
 5. засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
 6. довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
 7. Документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після отримання від громадян України заяви про бажання усиновити дитину складає акт про обстеження їх житлово-побутових умов, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами і готує відповідний висновок. У разі прийняття позитивного рішення ставить заявників на облік як кандидатів в усиновлювачі. Заявникам видається висновок разом з прошнурованими, пронумерованими, скріпленими печаткою, завіреними підписом керівника служби у справах дітей документами.

Кандидати в усиновлювачі, які за результатами ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на місцевому обліку, не виявили бажання отримати направлення для знайомства з дитиною, можуть звернутися до Міністерства молоді, сім’ї та гендерної політики АР Крим, служби у справах дітей обласної, Київської та Севастопольської держадміністрації для ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на регіональному обліку, або за їх бажанням до Департаменту для ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на централізованому обліку.

Після ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, кандидатам, в усиновлювачі, які виявили намір особисто познайомитись з дитиною, видається направлення до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини для організації знайомства з нею.

Строк дії направлення становить 10 робочих днів від дати видачі. У разі потреби строк дії направлення може бути продовжений органом, який його видав, але не більше як на 10 робочих днів. Направлення видається особисто кандидатам в усиновлювачі.

Знайомство з дитиною відбувається у присутності працівників закладу та служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей за місцем проживання дитини із заявою про бажання усиновити її.

Заява складається українською мовою. У заяві зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання кандидата в усиновлювачі, а також прізвище, ім'я, по батькові, вік, місце проживання дитини.

Керівник дитячого закладу чи особа, в яких проживає дитина, за запитом служби у справах дітей, до якого звернулися кандидати в усиновлювачі із заявою про бажання усиновити конкретну дитину, подає такі документи:

 1. копію свідоцтва про народження дитини;
 2. копію свідоцтва про смерть батьків дитини або копію рішення суду про позбавлення їх батьківських прав чи визнання недієздатними;
 3. копію нотаріально засвідченої згоди батьків, опікуна чи піклувальника дитини на її усиновлення;
 4. повідомлення закладу охорони здоров’я або навчального закладу, в якому перебуває дитина, про згоду на її усиновлення. За наявності засвідченої нотаріусом згоди батьків на усиновлення дитини, згода закладу охорони здоров’я або навчального закладу, в якому проживає дитина, не надається;
 5. копію висновку про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток дитини;
 6. акт про знайомство кандидатів в усиновлювачі з дитиною;

Копії документів, засвідчуються підписом керівника та скріплюються печаткою закладу.

Служба у справах дітей за місцем проживання дитини на підставі заяви кандидата в усиновлювачі та вищезазначених документів, протягом 10 робочих днів готує громадянам України висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини для подання до суду.

Для прийняття рішення про усиновлення кандидати в усиновлювачі звертаються із заявою про усиновлення до суду за місцем проживання (перебування) дитини.

Усиновлення дітей проводиться на підставі рішення суду.

Усиновлення одним з подружжя дитини другого з подружжя

Усиновлення одним з подружжя дитини другого з подружжя здійснюється за місцем проживання дитини.

Для усиновлення дитини те з подружжя, хто бажає її усиновити, звертається з відповідною заявою до служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

До заяви додаються:

 1. копія свідоцтва про шлюб;
 2. копія паспорта або іншого документа, що засвідчує особу;
 3. висновок про стан здоров’я заявника;
 4. довідка про наявність чи відсутність судимості;
 5. копія свідоцтва про народження дитини;
 6. письмова згода батьків дитини на усиновлення, засвідчена нотаріально, або згода того з подружжя, дитину якого усиновлює інший з подружжя, та документ, який засвідчує відсутність другого з батьків дитини (копія свідоцтва про смерть або довідка про смерть, видана органом реєстрації актів цивільного стану, копія рішення суду про позбавлення батьківських прав, про визнання недієздатним або безвісно відсутнім, довідка з органу реєстрації актів цивільного стану щодо запису відомостей про батька дитини тощо).

Служба у справах дітей протягом 10 робочих дітей після надходження заяви та документів складає акт обстеження житлово-побутових умов заявника, розглядає питання про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини і готує проект відповідного висновку.

Примітка:

Усиновлення дитини іншого з подружжя іноземцем або особою без громадянства, які перебувають у шлюбі з громадянами України та постійно проживають на території України, здійснюється за місцем проживання дитини.

Для усиновлення дитини — громадянина України, яка проживає за її межами, те з подружжя, хто її бажає усиновити, звертається із заявою до консульської установи чи дипломатичного представництва України в країні проживання дитини.

До заяви додаються:

 1. копія документа про шлюб, зареєстрований в компетентних органах країни;
 2. копія паспорта або іншого документа, що засвідчує особу;
 3. висновок про стан здоров’я заявника;
 4. довідка про наявність чи відсутність судимості у заявника, видана компетентним органом країни проживання;
 5. висновок компетентного органу країни проживання, що підтверджує можливість заявників бути усиновлювачем. У висновку зазначаєтьcя адреса, житлово-побутові умови, біографічні дані заявника, стосунки в сім’ї, ставлення до усиновлення. Якщо висновок видано недержавним органом, до нього додається копія ліцензії на провадження таким органом діяльності, пов’язаної з усиновленням;
 6. копія свідоцтва про народження дитини;
 7. письмова згода батьків дитини на усиновлення, засвідчена нотаріально, або згода того з подружжя, дитину якого усиновлює інший з подружжя, та документ, який засвідчує відсутність другого з батьків дитини (копія свідоцтва про смерть або довідка про смерть, видана органом реєстрації актів цивільного стану, копія рішення суду про позбавлення батьківських прав, про визнання недієздатним або безвісно відсутнім, довідка з органу реєстрації актів цивільного стану щодо запису відомостей про батька дитини тощо).

Консульська установа на підставі поданих документів розглядає питання про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини та готує відповідний висновок. Для отримання дозволу Департаменту з усиновлення та захисту прав дитини на усиновлення дитини, необхідно подати вищевказані документи разом з висновком консульської установи про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

Документи оформляються у країні проживання кандидатів в усиновлювачі, і подаються разом з їх перекладом на українську мову, що засвідчується в установленому порядку, Державному департаменту з усиновлення та захисту прав дитини.

Права і обов’язки кандидатів в усиновлювачі

Кандидати в усиновлювачі мають право:

 • ознайомитися з особовою справою дитини, медичною карткою дитини та отримати про дитину інформацію щодо стану здоров’я дитини, інформацію про батьків дитини, її братів, сестер та інших родичів;
 • провести додаткове медичне обстеження дитини виключно у державному або комунальному закладі охорони здоров’я в присутності представника служби у справах дітей та дитячого або іншого закладу, в якому проживає (перебуває дитина), чи прийомних батьків, батьків-вихователів, опікуна, піклувальника;
 • на таємницю свого перебування на обліку кандидатів в усиновлювачі, на таємницю пошуку дитини для усиновлення.

Кандидати в усиновлювачі зобов’язані:

 • виконувати вимоги законодавства України з питань усиновлення;
 • виконувати рекомендації фахівців (психолога, педагога, соціального працівника) під час встановлення контакту з дитиною.

Права і обов’язки усиновлювачів

Права:

 • право приховувати від дитини факт усиновлення і вимагати нерозголошення цієї інформації особами, яким стало відомо про неї як до, так і після досягнення нею повноліття;
 • право приховувати від дитини факт її усиновлення, якщо розкриття таємниці усиновлення може завдати шкоди її інтересам;
 • право на відпустку тривалістю 56 календарних днів:

  Відповідно до статті 18-1 Закону України «Про відпустки» особі, яка усиновила дитину віком старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв'язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (якщо усиновлювачами є подружжя - одному з них на їх розсуд).

  Особа, яка усиновила дитину, має право на відпустку у зв'язку з усиновленням дитини за умови, якщо заява про надання відпустки надійшла не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення.
 • право на допомогу при усиновленні дитини.

  Право на допомогу при усиновленні має усиновлювач, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (якщо усиновлювачами є подружжя — один з них на їх розсуд).

  Процедура виплати допомоги при усиновленні дитини визначається Порядком призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2009 № 59.

  Допомога при усиновленні дитини призначається і виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації усиновлювача.

  Допомога може бути призначена також за місцем фактичного проживання усиновлювача за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Усиновлювачі зобов’язані:

 • особисто забрати дитину із закладу чи сім’ї, в якій вона виховується, в присутності представника служби у справах дітей після пред’явлення копії рішення суду про усиновлення;
 • надавати можливість представникам служби у справах дітей за місцем свого проживання спілкуватися з дитиною та здійснювати нагляд за умовами проживання і виховання;
 • в разі зміни місця проживання усиновленої дитини повідомляти про це службу у справах дітей. 

Роз'яснення щодо процедур отримання документів, необхідних для здійснення будівництва

Алчевськ

Праздники Украины

© 2008, 2009
Всі права захищені
Алчевська міська рада
Адреса міської ради:
94220, м. Алчевськ, вул. Леніна, 48
Використання матеріалів дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело
al.lg.ua